А1 телевизија
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

А1 телевизија

Добредојдовте!!!
 
HomeHome  PortalPortal  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

 

 Ангели

Go down 
5 posters
АвторПорака
Bube
Admin
Bube


Број на мислења : 113
Age : 25
Местолокација : Неготино
Job/hobbies : Пеење
Registration date : 2009-02-28

Ангели Empty
ПишувањеПредмет: Ангели   Ангели EmptyСаб Фед 28, 2009 9:57 pm

Ангели (шпански: Casi Angeles) е аргентинска тинејџерска теленовела. Теленовелата во Аргентина својата премиера ја имаше на 21 март 2007, но после нејзиниот голем успех беше најавена и втората сезона која започна неколку месеци по завршувањето на првата т.е после 15 ноември 2007.
Серијата раскажува за неколку деца кои се посвоени од злобните
Бартоломео и Хустина и живеат под нивен надзор во една вила. Но,
причината поради која тие не се чувствуваат најдобро и сакаат да
избегат од сегашниот живот е тоа што нивниот старател ги учи да крадат.
Серијата има огромен успех во Аргентина, но најголема причина е креаторот на серијата, Крис Морена, кој ги создаде мега популарните Млади бунтовници, Флорисиента, Пиратска душа и др. Aктерската постава од серијата има основано и музичка група "Teen Angels" која ги задоволува фановите со концерти во Аргентина.
Вратете се на почетокот Go down
Simon4e
Нов член
Нов член
Simon4e


Број на мислења : 65
Registration date : 2009-02-28

Ангели Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ангели   Ангели EmptyСаб Фед 28, 2009 10:13 pm

каси ангелес едвај чекам да се вратии!
Вратете се на почетокот Go down
Cece
Admin
Cece


Број на мислења : 124
Местолокација : na shoping so tefi
Job/hobbies : plivanje,peenje,tancuvanje
Registration date : 2009-02-28

Ангели Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ангели   Ангели EmptyСаб Фед 28, 2009 10:24 pm

и јас чекам да започне 2 сезона

_________________
Ангели 2s1onzn
Вратете се на почетокот Go down
https://a1-tv.macedonianforum.net
Simon4e
Нов член
Нов член
Simon4e


Број на мислења : 65
Registration date : 2009-02-28

Ангели Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ангели   Ангели EmptyСаб Фед 28, 2009 10:43 pm

da da da e togas veke ke bide zabavnooo!
Вратете се на почетокот Go down
Bube
Admin
Bube


Број на мислења : 113
Age : 25
Местолокација : Неготино
Job/hobbies : Пеење
Registration date : 2009-02-28

Ангели Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ангели   Ангели EmptyСаб Фед 28, 2009 11:01 pm

многу сакам да почне 2 сезона

_________________
Ангели 2po48pg
Вратете се на почетокот Go down
Simon4e
Нов член
Нов член
Simon4e


Број на мислења : 65
Registration date : 2009-02-28

Ангели Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ангели   Ангели EmptyСаб Фед 28, 2009 11:06 pm

i jas sakam da pocneeee bubeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee znais li kolku sakam mnogu mnogu mnoguuuuuuuuuuuuuuuuuuuu bez nestrapenije cekam da pocne 2 sezona
Вратете се на почетокот Go down
Bube
Admin
Bube


Број на мислења : 113
Age : 25
Местолокација : Неготино
Job/hobbies : Пеење
Registration date : 2009-02-28

Ангели Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ангели   Ангели EmptyСаб Фед 28, 2009 11:06 pm

Simon4e напиша:
i jas sakam da pocneeee bubeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee znais li kolku sakam mnogu mnogu mnoguuuuuuuuuuuuuuuuuuuu bez nestrapenije cekam da pocne 2 sezona
хехе знам сите сакаме да почне

_________________
Ангели 2po48pg
Вратете се на почетокот Go down
Simon4e
Нов член
Нов член
Simon4e


Број на мислења : 65
Registration date : 2009-02-28

Ангели Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ангели   Ангели EmptyСаб Фед 28, 2009 11:21 pm

дада да цела мацедонија сака да почне
Вратете се на почетокот Go down
muharemoski
Нов член
Нов членБрој на мислења : 4
Registration date : 2009-08-18

Ангели Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ангели   Ангели EmptyВто Aвг 18, 2009 11:46 pm

se nadevam deka koga ke zavrsi sega vtora sezona angeli ke ja dadat na a1 i treta sezona
Вратете се на почетокот Go down
Simonka19
Нов член
Нов член
Simonka19


Број на мислења : 9
Registration date : 2009-12-23

Ангели Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ангели   Ангели EmptyСре Дек 23, 2009 11:53 pm

Третава е цела у сплетки...леле жалосноо ми иде да плачам кога го гледам Рамаааа pale
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Ангели Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ангели   Ангели Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ангели
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
А1 телевизија :: Теленовели :: Casi Angeles-
Отиди до: