А1 телевизија
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

А1 телевизија

Добредојдовте!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

 

 Серанови

Go down 
АвторПорака
Cece
Admin
Cece


Број на мислења : 124
Местолокација : na shoping so tefi
Job/hobbies : plivanje,peenje,tancuvanje
Registration date : 2009-02-28

Серанови Empty
ПишувањеПредмет: Серанови   Серанови EmptyСаб Фед 28, 2009 9:18 pm

Серанови (Los Serrano) е шпанска телевизиска серија, во која се прикажуваат случките на семејството Серано и нивните пријатели. Се снимаше од 2003, па се до 2008. Серијата постигна голем успех во сите земји во кои се прикажуваше. Насловна нумера „1 и 1 се 7“ (шп:1 más 1 son 7; Uno más uno son siete) ја отпеа Фран Переа, кој во серијата го глуми Маркос. Заблагодарувајќи се на успешноста на серијата Фран стана музичка ѕвезда во Шпанија. Во 2005 се создаде и нова музичка група Санта Хуста Клан (шп:Santa Justa Klan или SJK) која ја сочинуваа млади глумци од серијата. SJK постигна голем успех помеѓу младите. Главните улоги во оваа серија ги играат Антонио Ресинес, Хесус Бониља и Антонио Молеро, а неодамнешната главна глумица Белен Руеда, ја напушти серијата во 2007 година. Телесинко на 22 мај 2008 го откажа емитувањето на серијата поради значајниот пад на гледаност во Шпанија. Последните седум епизоди од осмата сезона според продуцентот ќе бидат “ полни со емоции, као што му доликува на крајот “. Овие епизоди ќе почнат во Шпанија да се гледаат од 5 јуни 2008. Се покажа дека на бившите Југословенски простори оваа серија е меѓу најгледаните серии за 2008
Вратете се на почетокот Go down
https://a1-tv.macedonianforum.net
 
Серанови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
А1 телевизија :: Серии :: Los Serrano-
Отиди до: